روز دانشجو را چگونه گذراندید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

در روز دانشجو دانشگاه ما پر بود از دانشجویانی که به نظر میرسید دانشجوی دانشگاه ما نبودند! افرادی با یک تیپ خاص که همه بعد از مراسم مربوط به روز دانشجو از در گروه های چند نفره از دانشگاه خارج شده و بحث های خود را در راه مترو انقلاب ادامه میدادند. من هم خسته از یک روز کاری دیگر از آزمایشگاه با آنها هم مسیر بودم.

****

به نظر شما مسئول کشیدن آب حوض دانشکده ی ما کیست؟روز دانشجو با یکی از کارمندان روابط عمومی که داشت عمل آب حوض کشی را از حوض دانشکده ی سرسبزمان انجام میداد دعوام شد! بهش گفتم آقای محترم همین دو هفته پیش تو دانشکده ی منابع طبیعی کرج یه دانشجو که تک فرزند هم بود بخاطر بی احتیاطی شبیه کار شما جونش رو از دست داد. گفتم در دانشکده ای که توش ارشد HSE درس میدن سیم برق پمپ آب حوض کشیدن را ول نمیکنند وسط حیاط و در امتداد پله هایی که مسیر رفت و آمد دانشجویان به آزمایشگاه های پایین است. گفت من خودم HSE Man! هستم نمیخواد شما به من درس بدی.اگر نبود یکی از کارمندان دیگر که حرف منو پی بگیره یحتمل این آقا با بیل دنبالم کرده بود البت من بعد از اعتراض سریع صحنه رو ترک کردم چون نمونه ام به مراقبت نیاز داشت.حساب من و این آقا بماند برای همین روزها که میرم پیش رئیس دانشکده. این سیم خطرناک قدیمی اگر برق هم نداشته باشه به پای کسی گیر کنه که چن بار هم گیر کرد می تونه خطر سقوط از پله ها و زمین خوردن دانشجویانی رو که اغلب محلول به دست دارن از یه آزمایشگاه به آزمایشگاه دیگر میرن داشته باشه.

****

دانشکده ی ما دانشکده ی بی طبقه ی اجتماعی است. کتابدار مان یک آقایی است که خیلی سیگار میکشد. رفیق فاب نیروهای خدماتی مان است. آخر هم زبان هستند و هر روز این نیروهای خدو م میایند به کتابخانه ی ما و بلند بلند و به همان زبان محلی خودشان درد دل کرده و آسایش کتابخوانان را میگیرند.این کتابدار محترم ما را  میتوانید در تمام همایش ها در وقت نهار و گرفتن کیف و یادگاری های همایش رویت کنید.

*****

یک پیچ به نام نامی "پرچ ولو" از دستگاه اچ پی ال سی شکسته است و پروژه ی ما را عقب انداخته. دعا کنین لنگه اش بزودی پیدا شود تا ما تست های نهایی را بگیریم وگرنه مجبور میشوم برای هرپیکی که نمونه ام در دستگاه اچ پی ال سی در گوشه دیگری از دانشگاه عریض و طویلمان می دهد چهل هزار تومن پرداخت کنم.نرخ دانشگاه خودمون پیکی ده هزار تومن بود اخه حیف..

*****

روز دانشجو را کلا از صبح تا عصر در آزمایشگاه بودم. شکر. کار تحقیقاتی را دوست دارم. فقط کاش آزمایشگاه مان کمی مهربان تر طراحی شده بود. کاش لازم نبود برای وزن کردن مقادیر دقیق به آزمایشگاه اونور حیاط بریم و بعد با فوت فوت نمونه هامون رو به آزمایشگاه این ور حیاط برگردونیم. انقد هر روز بین این دو آزمایشگاه که یکی شمال دانشکده و دیگری جنوب دانشکده س راه میرم که فکر میکنم میشه رکوردی جدید در کتاب های گینس ثبت کرد.

****

به هر حال وقتی در پیشانی دانشگاه های ایران درس میخوانی هی باید سعی کنی از آن تعریف کنی. اگر نبود سخن شهید حسن تهرانی مقدم که نور به مزارش ببارد مدت ها قبل بریده بودم به قول شهید تهرانی مقدم:

فقط انسان های ضعیف به اندازه ی امکاناتشان کار میکنند.

 

***

برایم دعا کنین. برای تمام دانشجویانی که سعی میکنن واقعا دانشجو باشند دعا کنید

/ 2 نظر / 28 بازدید
حنیف

سلام دانشجوجان 16اذر که روز ماها نیست؟!؟!؟![خرخون] بازم از اون حرفا زدیا...[متفکر] همین کارا رو میکنی که بهمون میگن مطحجر!!!![سوال] وبلاگمو اپدیت کردم، هرچند که به پای شما نمیرسیم...

مهدی حسینی

ای خدا! "تمام دانشجویانی که سعی میکنن واقعا دانشجو باشند" رو کارشون رو سامون بده. آمین