چالش سطل یخ!

بسم الله الرحمن الرحیم


چالش سطل یخ Ice Bucket Challenge فعالیتی است که شامل ریختن یک سطل آب یخ روی سر یک نفر می‌شود. این فعالیت در رابطه با کمک به جامعه سرطان در نیوزلند و موسسه خیریه کمک به بیماران اسکلروز جانبی آمیوتروفیک در آمریکا است. این چالش به صورت ویروسی در رسانه‌های اجتماعی مطرح شد و قوانینی برای آن گذاشته شد تا افراد یا یک سطل آب یخ روی سر خود خالی کنند یا به موسسه خیریه موردنظر کمک کنند این چالش نیازمند نامزد کردن چند فرد دیگر برای انجام این فعالیت است که آنها ۲۴ ساعت فرصت دارند تا در این چالش شرکت کنند یا ۱۰۰ دلار به موسسه خیریه کمک کنند.که در اکثر مواقع شرکت کنندگان هم آب یخ را روی سر خود میریزند و هم کمک مالی میکنند.

خب ینی بیشتر کسانی که تو ایران هستن و نمی تونن صد دلار بریزن به حساب این موسسه تو نیوزلند یا آمریکا برای کمک به بیماران مذکور ، برن یه سطل آب یخ بریزن رو سرشون. اونایی که می تونن کمک کنن ولی خسیس هستن و دلشون نمیاد هم این کارو بکنن لطفا!

این کار از جنبه ی انسان دوستانه خارج شده و به یک ترند فان تبدیل شده. فک کن تو هم همون کاری رو انجام میدی که راجر فدرر و آرش و رامبد جوان و محسن یگانه و  علی کریمی انجام میدن.

ایرانی ها تو سنت های پهلوانی و جوان مردی شون چیزی ب اسم گلریزان دارند برای کمک ب کسانی که نیازمند. 

ب جای هدر دادن آب ، تو این بحران کم آبی... نفری بیست هزار تومن به موسسه ی حمایت از کودکان سرطانی محک کمک کنید:


بانک ملی به نام موسسه محک 205511280008
بانک صادرات به نام موسسه محک 104440444000
بانک تجارت به نام موسسه محک 216652398
بانک سپه به نام موسسه محک 1351800087201

/ 0 نظر / 24 بازدید