حب الحسین..

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تجربه نشانم داد که اگر بر حسین نگریی ، مجبور خواهی شد بر مصائب پیش آمده برای خودت بگریی...

تجربه نشانم داد که حب حسین بیمه زندگی ست.. حب حسین که کم رنگ شود ، انگار بیمه ات را باخته ای... آنوقت هر چیزی می تواند رخ دهد... و تو در میان طوفان بلایا ، چگونه خواهی توانست سربلند بیرون آمدن ، بدون بیمه اشک ، بدون حب زینب... بدون حب ابوالفضل... بدون حب علی اکبر ، بدون حب علی اصغر..

بدون حب قافله ی عشق....

******

به قول شهید آوینی :

حیات قلب در گریه است و آن قتیل العبرات کشته شد تا ما بگرییم...و خورشید عشق را به دیار مرده ی قلب هایمان دعوت کنیم و برف ها آب شوند و فصل انجماد سپری شود. حسین چشمه ی خورشید است

 

ای همسفر ، نیک بنگر در کجایی! مباد که از سر غفلت این سفینه ی اجل را مآمنی جاودان بینگاری ، و در این توهم از سفر آسمانی خویش غافل شوی..صحرای کربلا به وسعت تاریخ است و کار با یک یا لیتنی کنت معکم ختم نمی شود..

 

صبح شد و بانگ الرحیل برخاست و قافله ی عشق عازم سفر تاریخ شد...

آری ، این قافله ، قافله ی عشق است و این راه ، راهی فراخور هر مهاجر در همه ی تاریخ.هجرت مقدمه ی جهاد است و مردان حق را هرگز سزاوار نیست که راهی جز این پیش گیرند.

قافله ی عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند: « کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا». این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران حق را به فیضان دائم رحمت امیدوار می سازد.

و تو ای آنکه در سال شصت و یکم هجری هنوز در ذخایر تاریخ نهفته بودی و اکنون در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه بشریت ، پای به سیاره ی زمین نهاده ای ، نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنه به خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایت هجرت کنی و به کهف حصین لازمان و لامکان ولایت ملحق شوی ، و فراتر از زمان و مکان خود را به قافله ی سال شصت و یکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت رسی..

یاران شتاب کنید...            

قافله در راه است...

/ 4 نظر / 27 بازدید
مهدی حسینی

هجرت مقدمه ی جهاد است درسته

مهدی حسینی

اگر تعریف دقیقی از مهندسی فرهنگی سراغ دارید ارائه بدید.ما هم استفاده می کنیم. و بفرمایید آیا امام خمینی یا خامنه ای را یک مهندس فرهنگی به حساب میارید؟ اگر علاقه ای به ادامه این بحث ندارید مسکوت بذارید(ج ندید) ممنون

مهدی حسینی

environment-and-energy.persianblog.ir/post/559 آیا مهندسی فرهنگی مشخصه ماست؟

افسر سایبری موعود

یک عاقبت سیاه داری کوفه پرونده ی پر گناه داری کوفه با اینکه علی(ع) گذشت کرد اما تو هفتادو دو اشتباه داری کوفه "اسلام علیک یا ابا عبدالله"